E.ON ČR Junior Cup 2008

Úvodní stránka»Aktuálně

E.ON ČR Junior Cup objevil talenty i vítěze

15.9.2008

Největší turnaj pro hráče do deseti let v České republice E.ON ČR Junior Cup zná svého vítěze pro letošní rok. Výhru vybojoval celek RAFK Rajhrad, který ve finálovém utkání porazil ABC Braník 2:0.

Rozhodující zápas letošního turnaje se hrál před prvoligovým zápasem mezi českobudějovickým Dynamem a Mladou Boleslaví na novém trávníku českobudějovického E.ON stadiónu. Většina hráčů také měla možnost pozdravit se s Karlem Poborským, který měl nad pohárem záštitu a navštívil i několik úvodních oblastních turnajů. „Smyslem takového turnaje, je jednoznačně přivést děti k fotbalu i v době počítačů a dalších her. Některé zápasy tady měly svou nespornou kvalitu,“ konstatoval Karel Poborský a také potvrdil, že fotbalový talent se může poznat už v deseti letech. „Nedokáži říci, jestli já jsem už v deseti letech zrovna zářil, ale talent se samozřejmě odhadne a na těch klucích, je to vidět,“ podotkl Poborský.

O talentech ví své ve vítězném RAFK Rajhrad, který postoupil z brněnské části turnaje a výhrou nad středočeským Braníkem si zajistil i hlavní cenu - účast na mezinárodním poháru v německém Gilchingu. „Samozřejmě, že to byl jeden z našich cílů a budeme chtít v Německu uspět. Myslím, že jsme si počínali dost suverénně a za celé Velké finále jsme dostali v Českých Budějovicích jenom jeden gól,“ upozornil trenér Rajhradu Jaroslav Kaplan. Podle něho měl pohár velmi vysokou úroveň a jeho celek specielně na E.ON ČR Junior Cup posílil. „Sehnali jsme ještě tři hráče z Brna, o kterých jsme věděli, že jsou opravdu dobří. S tímhle týmem pracujeme už čtyři roky a troufám si říci, že dokážeme hrát s kýmkoliv,“ je přesvědčený Kaplan.

Podobného mínění byl i trenér pořádajícího celku SK Dynamo České Budějovice Petr Skála, který upozornil na šíři a atraktivnost turnaje. „Věřím, že vítěz bude mít šanci i na německém turnaji. Myslím, že Velké finále bylo skvělé pro mladé fotbalisty i z hlediska motivace do další hry. Vždyť si zahráli na opravdovém ligovém stadionu, mohli pozdravit všechny hráče a navíc ještě dostali v regionálních kolech dresy a míče. To by v minulosti nebylo těsně před zápasem v žádném prvoligovém fotbalovém klubu realizovatelné,“ poznamenal Skála.

Největším talentem byl podle odborné poroty na turnaji zřejmě Dominik Janošek z vítězného celku, který dostal i cenu pro nejlepšího hráče. „Byli jsme tady nejlepší a šlo mi to. Podobnou cenu už jsem dostal i na turnaji ve Zlíně, ale tady to bylo ještě daleko lepší. Na takovém trávníku jsem ještě nikdy nehrál a vlastně celý stadion je skvělý,“ prozradil mladík, který nastupuje ve středu zálohy  a jeho největším vzorem je Christiano Ronaldo z Manchesteru United.

Do Velkého finále se dostalo deset nejlepších celků z oblastních turnajů v jižních a středních Čechách i na jihu Moravy. Celkem se letos do turnaje zapojilo na dva tisíce hráčů a energetická společnost E.ON rozdala stovky míčů i dresů. „Podpora mládeže a sportu je jednou z našich největších priorit, což tento turnaj jednoznačně dokazuje. E.ON ČR Junior Cup je po prvních počátečních ročnících největším turnajem svého druhu v republice. I mezi účastníky má takovou popularitu, že uvažujeme o jeho dalším rozšíření o Prahu a možná i další regiony,“ zhodnotil letošní ročník E.ON ČR Junior Cupu Tomáš Kubín, vedoucí oblastního managementu společnosti E.ON Česká Republika.

 

eon eon
nejlepší hráči regionálních kol se v rámci Velkého finále setkali nejen s Karlem Poborským, ale i s prvoligovým celkem SK Dynamo České Budějovice. zápasy o umístění se odehráli na trávnících Sportovního centra mládeže Na Složišti

 

Boje o medaile si malí fotbalisté užili na novém trávníku prvoligového E.ON Stadionu Boje o medaile si malí fotbalisté užili na novém trávníku prvoligového E.ON Stadionu

 

Absolutní vítěž letošního ročníku E.ON ČR Junior Cup 2008 RAFK Rajhrad se kromě poháru může těšit i na cestu do Gilchingu. Putovní pohár převzali fotbalisté z RAFKu z rukou hejtmana Jihočeského kraje Jana Zahradníka a Karla Poborského.

 

Šek na 50 tisíc korun určených na energetické úspory pro školu nejlepšího hráče Velkého finále získal zaslouženě Dominik Janošek z vítězného RAFK Rajhrad.